Witamy na naszej stronie

Jesteśmy firmą działającą już od 1976 roku. Wszystkie nasze działania oparte są o nasze uzyskane patenty.

Główne nasze prace to ochrona środowiska. Są to opracowania autorskie, wdrożone do produkcji, za które otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień.
czytaj więcej

Masa Izoling

prace rekultywacyjne masą IZOLING

Opłata marszałkowska za nie przetworzone odpady komunalne w 2009 wynosi z 100zł za tonę...  Segregacja odpadów w obecnym kryzysie "siadła" zupełnie, brak jest zbytu - a na masę IZOLING zbyt jest zapewniony. Produkując masę IZOLING zatrzymujemy całkowicie tę opłatę jak również opłatę za składowanie a za to otrzymujemy uniwersalny materiał biologicznie aktywny rekultywacyjny o parametrach porównywalnych z humusem. Masa IZOLING  niemająca odpowiednika w stosowanych dotąd metodach rekultywacji wykorzystywana może być do rekultywacji zdegradowanych terenów przemysłowych, nieużytków i szlamowisk oraz zazieleniania terenów pustynnych. Masa IZOLING odpowiednio doposażona idealnie sprawdza się jako warstwa zielona również na dachach pokrytych eternitem.

Technologia IZOLINGR opracowana w 1996 opiera się na wykorzystaniu posegregowanej frakcji włóknistych odpadów komunalnych (tkaniny, papiery itp). Sedno innowacyjności tkwi w tym, że materiał dotąd nieprzydatny staje się uniwersalnym, tanim materiałem rekultywacyjnym... IZOLING podnosi wybitnie rentowność gospodarką odpadami w gminie. (może być stosowany również do przykrycia dziennej porcji odpadów na składowiskach).

Zobacz też >> "nowy artykuł"

Policz ile można zaoszczędzić i czy opłaca się w twojej gminie wdrożyć technologię IZOLING ??? należy policzyć cała technologia to trzy patenty.

Prosimy o uwagi.


czytaj więcej

Silnik spalinowy

Dwutłokowy silnik spalinowy M4+2

Opracowany w 1999 roku we współpracy z Politechniką Śląską w Gliwicach  silnik ten posiada zmienne parametry, które w dotychczasowych silnikach były stałe; -
- stopień sprężania dla różnych paliw jest płynny a przedłużona ekspansja umożliwia optymalne wykorzystanie energii spalania,
- silnik może pracować z zapłonem iskrowym jak i samoczynnym.
- regulowany zakres kompresji pozwala na spalanie różnych paliw np.: gazowych, paliwa lekkie: alkohole, benzyny niskooktanowe,oraz paliwa ciężkie: olej napędowy, oleje roślinne oraz różne mixy.
- zużycie paliwa jest ponad 30% mniejsze,- a wysoka sprawność zwłaszcza cząstkowa wynosi 70%.
- wysokie wartości mocy i momentu z jednostki pojemności skokowej silnika.
- obniżona temperatura spalin na wylocie z silnika.
- b. dobra wymiana ładunku jak i rozdzielenie poszczególnych faz tej wymiany, pełne wykorzystanie efektywnej objętości przestrzeni roboczej podczas rozprężania czynnika.
- ograniczenie emisji substancji toksycznych w procesie spalania czyni ten silnik przyjazny dla środowiska. (HCCI - tzw. spalanie bezpłomieniowe w całej objętości).
- brak mechanizmu zaworów i wiele innych innowacji ...

Dotychczas zbudowano dwa pracujące silniki.

Obecnie pracujemy nad  sporządzeniem dokumentacji technicznej, która będzie ukończona w 2009r Patent otrzymano w październiku 2007.

Prosimy o uwagi.


czytaj więcej

Wszelkie prawa zastrzeżone © Izoling-Akam Sp. z o.o. | Wykonanie jusnet.pl