Witamy na naszej stronie

Jesteśmy firmą działającą już od 1976 roku. Wszystkie nasze działania oparte są o nasze uzyskane patenty.

Główne nasze prace to ochrona środowiska. Są to opracowania autorskie, wdrożone do produkcji, za które otrzymaliśmy wiele nagród i wyróżnień.
czytaj więcej

Inventor

Projektowanie elementów maszyn

Wprowadzenie

Firma Izoling-Akam dysponuje własnym biurem projektowym i dobrze dobraną kadrą projektantów. Biuro konstrukcyjne zatrudnia 3 osoby. Pracownia mechaniczna od 2002 roku w codziennej pracy wykorzystuje oprogramowanie Autodesk Inventor, które dostarczyła i zainstalowała firma MAT z Krakowa, autoryzowany partner handlowy Autodesk. Obecnie blisko 95% wszystkich projektów Izoling-Akam wykonywanych jest w tym programie. Przy pomocy tego programu opracowano kompletny silnik M4+2, który został wykonany, a jednostka pracująca znajduje się na Plitechnice Śląskiej w Gliwicach.

Wyboru oprogramowania dokonano, biorąc pod uwagę łatwość przejścia na oprogramowanie typu 3D oraz czas potrzebny na wdrożenie, a także łatwą komunikację z oprogramowaniem AutoCAD

opis
Rys. 1. Opis rysunku

Zaletą takiego projektowania jest fakt, że nie ponosimy kosztów przygotowywania prototypów, by zweryfikować koncepcje i nowe pomysły. Ich trafność możemy ocenić na podstawie symulacji komputerowej. W ten sposób możemy także sprawdzić więcej wariantów, czyli znaleźć lepsze rozwiązanie i, co ważniejsze, wyeliminować potencjalne błędy jeszcze na etapie projektowania. To ważne z punktu widzenia naszej konkurencyjności. Przy takiej specyfice szczególne znaczenie ma łatwość i szybkość wprowadzania zmian.

Autodesk Inventor ułatwia prezentację zastosowanych rozwiązań. Jedna animacja i kwadrans rozmowy dają o wiele więcej niż przeglądanie rysunków dwuwymiarowych. Niewiele osób potrafi na podstawie rysunku dwuwymiarowego wyobrazić sobie cały mechanizm czy urządzenie. Jednocześnie trójwymiarowy projekt daje możliwość szybszego udoskonalenia projektu, by w pełni odzwierciedlał wymagania klienta.

Autodesk Inventor umożliwia zmianę sposobu przekazywania instrukcji montażowych. Zamiast dwuwymiarowych rysunków przygotowywane są rysunki rozstrzelone. Po zastosowaniu rysunków rozstrzelonych wykonanych w Autodesk Inventor liczba telefonów od naszych pracowników z montażu u klienta znacznie się zmniejszyła. Przekazywana w ten sposób instrukcja jest czytelniejsza i łatwiejsza do wykonania. Można skutecznie rozplanować rozłożenie materiału, kolejność montowanych elementów oraz ich transportu, co znacznie usprawnia proces i gwarantuje utrzymanie żądanej jakości wyrobów.

Oprogramowanie AutoDesk Inventor

opis
Rys. 2. Ekran z tabelą wymiarową
i podglądem 3D podzespołu
katalogowego

Autodesk Inventor to program do parametrycznego, trójwymiarowego projektowania mechaniki 3D i automatycznego generowania dokumentacji rysunkowej 2D. Inventor jest narzędziem uniwersalnym i może być zastosowany do pracy w biurach konstrukcyjnych pracujących w różnych gałęziach projektowania mechanicznego. Mogą z niego w równym stopniu skorzystać np. producenci maszyn i urządzeń przemysłowych, producenci wyrobów powszechnego użytku, producenci mebli, firmy wytwarzające oprzyrządowanie i wiele innych.

Oprogramowanie Inventor umożliwia przyspieszenie cyklu projektowania, zredukowanie kosztów i szybsze wejście wyrobu na rynek. A to oznacza, że producenci są więcej niż konkurencyjni - są zwycięzcami.

Programowanie z użyciem Inventora upraszcza implementację takich cech trójwymiarowej grafiki, jak: animacja, nazewnictwo obiektów, poziom szczegółowości wyświetlania, obcinanie obiektów, zasłanianie obiektów, interaktywne manipulowanie obiektami sceny, zaznaczanie obiektów i wycinanie, wklejanie zaznaczonych obiektów, właściwości fizyczne obiektów itp.

1 2

Wszelkie prawa zastrzeżone © Izoling-Akam Sp. z o.o. | Wykonanie jusnet.pl